Fizjoterapia

Nasza siłownia oferuje usługi fizjoterapeutyczne, w których zakres wchodzi terapia bólów kręgosłupa, urazów sportowych, a także bólów mięśniowo-stawowych. Usługi te wykonywane są przez wykwalifikowanego Fizjoterapeutę o bogatym doświadczeniu w swoim zawodzie. Z terapii może skorzystać każdy, Specjalista odpowie na wszelkie pytania, zlokalizuje przyczynę problemu oraz dobierze odpowiednią terapię do indywidualnego przypadku klienta.

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia to gałąź medycyny klinicznej, mająca na celu między innymi pozbywanie się bólów (w szczególności mięśniowych), a także przywracanie lub rozwijanie zdolności fizycznych, głównie ruchowych. Fizjoterapeuci wykorzystują jedynie metody naturalne, które mogą służyć jako indywidualna forma leczenia lub uzupełnienie terapii farmakologicznej. Fizjoterapia bardzo często bywa formą rehabilitacji, gdy potencjał ruchowy jest zagrożony przez różnego rodzaju choroby, urazy, wypadki, czy też proces starzenia.

Skąd moda na fizjoterapię?

Popularność fizjoterapii w ostatnim czasie rośnie w ogromnym tempie. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ w społeczeństwie znacznie zwiększa się świadomość na temat zdrowia, razem z chęcią jego poprawy. Fizjoterapia jest więc nie tylko modnym, ale też niezwykle zdrowym wyborem, korzystnym dla poprawy jakości życia. Jeszcze do niedawna wielu ludzi miało w zwyczaju bagatelizować dolegliwości takie jak bóle mięśniowe czy bóle stawów. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że w obliczu takich problemów nie należy zwlekać i należy udać się do specjalisty, który pomoże poradzić sobie z uporczywym dyskomfortem, zapobiegając jego dalszemu rozwojowi.

Kto powinien udać się do fizjoterapeuty?

Współcześnie fizjoterapeuci oferują bardzo szeroką gamę usług, dlatego grupa osób z nich korzystających jest bardzo zróżnicowana. Na podjęcie fizjoterapii powinny zdecydować się jednak w szczególności:

  • Osoby cierpiące na liczne choroby, takie jak między innymi osteoporoza, dolegliwości reumatyczne, czy neurologiczne;
  • Osoby chcące wyleczyć kontuzje powstałe w trakcie aktywności fizycznej;
  • Ludzie potrzebujący rehabilitacji, na przykład po wypadku;
  • Wszyscy doświadczający bólów mięśniowych, stawowych, czy bólów kręgosłupa;
  • Sportowcy, chcący zapobiec urazom i utrzymać odpowiednią kondycję fizyczną, wymaganą podczas wzmożonej aktywności;
  • Osoby starsze, zmagające się z problemami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie.

Jak widać, z fizjoterapii może czerpać korzyści bardzo dużo osób, tak naprawdę w przypadku każdego rodzaju bólu, nawet tego niewiadomego pochodzenia, warto rozważyć wizytę u fizjoterapeuty, który będzie w stanie zlokalizować przyczynę problemu i podjąć odpowiednie środki, by mu zaradzić.

Rodzaje fizjoterapii

Niektóre z metod leczenia wykorzystywanych przez fizjoterapeutów to:

  • Kinezyterapia – specjalnie dobrane pod indywidualną jednostkę metody treningu funkcjonalnego, ćwiczenia mające na celu poprawę stanu pacjenta;
  • Masaż leczniczy – masaż mający zazwyczaj na celu rozluźnić mięśnie, by zneutralizować ból;
  • Terapia manualna – metoda diagnostyczna i lecznicza, która szczególnie sprawdza się w przypadku dysfunkcji stawów obwodowych, ale również kręgosłupa i innych zaburzeń narządu ruchu.

Jakie kwalifikacje posiadają fizjoterapeuci?

Fizjoterapeutą nie może zostać każdy. Aby móc wykonywać ten zawód, niezbędne jest ukończenie studiów medycznych. Podczas edukacji, przyszły fizjoterapeuta nabywa wiedzę związaną z anatomią człowieka, masażu leczniczego, fizykoterapii oraz wieloma innymi zagadnieniami potrzebnymi do poprawnego wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Fizjoterapeuta jest więc osobą odpowiednio przeszkoloną i przygotowaną do udzielania pomocy swoim pacjentom. Posiada kwalifikacje zarówno w sferze praktycznej jak i teoretycznej, dlatego jest to persona godna zaufania i powierzenia jej swoich dolegliwości. Nasz ekspert posiada szczególnie wysokie doświadczenie oraz wiedzę, dlatego jest najlepszym wyborem dla każdego szukającego świetnego fizjoterapeuty w Piasecznie.